Pon - Sob: 7:00-18:00

Porady geodezyjne

O czym warto wiedzieć, zanim kupisz działkę?

W przypadku nieruchomości jedną z najważniejszych rzeczy jest jej lokalizacja. Podobnie jest z działką budowlaną, na której będziemy chcieli postawić nasz wymarzony dom. W tym przypadku lokalizacja, to nie tylko najbliższe otoczenie, sąsiedzi i infrastruktura. Lokalizacja może wpłynąć na projekt domu, ilość formalności i czas potrzebny do ich zrealizowania, a także koszty, jakie poniesiemy. Co […]

Wycena nieruchomości – zmiana przepisów

9 września zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy, które dotyczy wyceny nieruchomości. Celem tego aktu prawnego ma być wprowadzenie jednolitej praktyki wyceny nieruchomości przez rzeczoznawców majątkowych. Motorem napędowym do stworzenia nowych regulacji była ustawa z dnia 8 lipca 2021 r. zmieniająca ustawę o gospodarce nieruchomościami oraz kilka innych ustaw.

działka na sprzedaż

Gdzie szukać informacji o działkach

Proces budowy domu zaczynamy zwykle od wyboru lokalizacji. Ogłoszenia o działkach na sprzedaż, które znaleźć można np. w Internecie, zwykle zawierają podstawowe informacje, takie jak wielkość, przeznaczenie terenu, uzbrojenie i dane właściciela. Jeśli jednak wymarzoną działkę wypatrzymy samodzielnie podczas zwiedzania okolicy, informacje o niej musimy zwykle znaleźć na własną rękę.

Pon - Sob: 7:00-18:00
Copyright © 2022 GeoDirect geodezja.edu.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.