Pon - Sob: 7:00-18:00

Geodezyjna obsługa nieruchomości

Jeżeli jesteś inwestorem w procesie budowlanym (bo np. stawiasz swój wymarzony dom) na pewno będziesz potrzebował usłu geodety. Tutaj polecamy skorzystanie z naszej oferty. Świadczymy pełną geodezyjną obsługę nieruchomości, czyli wykonujemy wszystkie czynności konieczne i wskazane w procesie realizowania procesu inwestycyjnego. Czynności te występują na wszystkich etapach, czyli podczas planowania, trwania i zakończenia inwestycji.

Jednym z elementów geodezyjnej obsługi nieruchomości jest sporządzenie mapy do celów projektowych. Będziesz jej potrzebował jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji, ponieważ jest wymagana jako jeden z załączników przy składaniu wniosku o pozwolenie na budowę. Później mapa ta jest bazą dla mapy inwentaryzacyjnej, która umożliwia dokonanie odbioru budynku.

Wymienione powyżej dokumenty są formalnie wymagane. Jednak ze względu na sprawny i prawidłowy przebieg inwestycji warto też czasami wykonać dodatkowe pomiary geodezyjne, czy to przed rozpoczęciem prac, czy w trakcie ich trwania. Pozwoli to wprowadzić korekty w wykonawstwie, dzięki którym inwestycja będzie spełniać oczekiwania eksploatacyjne, ale też nie dojdzie do konfliktu z przepisami. Im bardziej skomplikowany projekt i im trudniejsze warunki terenowe, tym większa zasadność regularnego przeprowadzania kontroli geodezyjnej.

Udzielamy również profesjonalnego wsparcia w procesie podziału nieruchomości. Potrafi on być skomplikowany, poza tym podlega określonym wymogom formalnym. Decydując się na nasze usługi, klient ma gwarancję, że wykonamy wymagane pomiary oraz dokumenty, jak też zadbamy o zgromadzenie niezbędnej dokumentacji pozyskiwanej z innych źródeł, jak chociażby księgi wieczyste.

Prosto z naszego geodezyjnego bloga

Pon - Sob: 7:00-18:00
Copyright © 2022 GeoDirect geodezja.edu.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.