Pon - Sob: 7:00-18:00

Usługi geodezyjne

img img

Geodezyjna obsługa nieruchomości

Jeżeli jesteś inwestorem w procesie budowlanym (bo np. stawiasz swój wymarzony dom) na pewno będziesz potrzebował usłu geodety.

Czytaj dalej
img img

Mapa geodezyjna do celów projektowych

Mapa do celów projektowych jest niezbędnym dokumentem, jeśli planujesz budowę domu lub budynku wielorodzinnego.

Czytaj dalej
img img

Podział nieruchomości

Podział nieruchomości może być niezbędny w sytuacji, gdy dana nieruchomość posiada więcej niż jednego właściciela lub gdy właściciel chce wyodrębnić jej część, chociażby z zamiarem odsprzedaży.

Czytaj dalej
img img

Pomiary geodezyjne

Pomiary geodezyjne są głównymi czynnościami wykonywanymi przez geodetów. Prowadzą do wytworzenia map oraz opracowań kartograficznych.

Czytaj dalej

Usługi geodezyjne są świadczone przez geodetów, czyli osoby posiadające uprawnienia geodezyjne. Aby wykonywać ten zawód obecnie w Polsce należy uzyskać uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii. Jest kilka zakresów tych uprawnień i wymagania w ich zakresie nieco się różnią, chociaż wspólne są takie elementy jak odpowiednie, kierunkowe wykształcenie czy niekaralność. Główny Urząd Geodezji i Kartografii prowadzi centralny rejestr osób z uprawnieniami geodezyjnymi. Jest on dostępny online dla każdego zainteresowanego, można więc zweryfikować kompetencje geodety przed skorzystaniem z jego usług.

Praca geodety niezbędna jest m.in. przy realizowaniu budów budynków mieszkalnych i użytkowych, jak też dróg i autostrad. Geodeci zajmują się też pracami pomiarowymi i dostarczeniem zebranych w ich trakcie danych, np. dla celów kartograficznych i ewidencyjnych. Z tego względu często zatrudniani są przez firmy budowlane, ale nie tylko - etaty geodety nie są rzadkością np. w kopalniach czy urzędach.

Jako geodeta z liczącym ponad dwie dekady doświadczeniem zawodowym oferuję pełen zakres usług geodezyjnych. Jestem w stanie szybko i profesjonalnie wykonać prace niezbędne zarówno przy projektach budowlanych (niezależnie, czy niewielkich, indywidualnych, czy komercyjnych, zakrojonych na większą skalę), jak też kompleksową obsługę geodezji na potrzeby wszelkiego rodzaju ewidencji gruntów oraz czynności prawnych, takich jak chociażby podział majątku. Oferuję też usługi geodezyjne niezbędne w procesie wyceny nieruchomości.

Pon - Sob: 7:00-18:00
Copyright © 2022 GeoDirect geodezja.edu.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.