Pon - Sob: 7:00-18:00

Zawód: geodeta

Zawodowy geodeta to profesja, która jest dzisiaj niezwykle popularna i w której stosunkowo łatwo znaleźć dobrze płatne zatrudnienie.

Geodeci pracują przy planowaniu i miernictwie inwestycji budowlanych w początkowej fazie ich realizacji, zajmują się pomiarami sytuacyjno-wysokościowymi, dzięki którym ostateczne realizacje projektowe i budowlane mogą przebiegać sprawnie, szybko i bezpiecznie, tworzą także pomiary podstawowe niezbędne przy urządzaniu terenów rolnych oraz leśnych, a także rozgraniczają i dzielą nieruchomości sporządzając przy tym profesjonalną dokumentację do celów prawnych.

Bez dobrego geodety posiadającego specjalistyczne uprawnienia zawodowe nie byłoby praktycznie możliwe szybkie przeprowadzenie budowy nowych centrów, budynków użyteczności publicznej, dróg i autostrad, czy innych ważnych inwestycji. Współczesne potrzeby geodezyjne wymagają od techniki geodety umiejętności dokonywania pomiarów zarówno na terenach małych, o promieniu nie większym niż 15,6 km (geodezja ogólna) oraz na wielkich obszarach, o powierzchni, która dochodzić może nawet do 750 km2 uwzględniając kulistość Ziemi. Efektem działań geodety są specjalistyczne pomiary gruntów, terenów i odkształceń budowlanych, opracowania graficzne i przestrzenne, w tym profesjonalne mapy i profile terenów, oraz dokumentacja prawna.

Dopiero odbyte praktyki zawodowe i szczegółowe prace wykonane w ich zakresie, a następnie zaliczenie trudnego egzaminu pozwala zdobyć uprawnienia geodezyjne pozwalające geodecie na samodzielną pracę w terenie w ramach określonej grupy nabytych zezwoleń.

Artykuł powstał we współpracy nowe mieszkania Wrocław, nowe domy Poznań oraz nowe mieszkania Szczecin.

Dodaj swój komentarzTwoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone

Pon - Sob: 7:00-18:00
Copyright © 2022 GeoDirect geodezja.edu.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.